OFERTA SZKOLEŃ


Train The Trainer - Points Of You ™
Train The Trainer – Basic – Points Of You ™ - kreatywne narzędzia do szkoleń i rozwoju.

Zapraszamy na podstawowe szkolenie trenerskie z metody Points Of You™, podczas którego zdobędziesz wiedzę i doświadczenie niezbędne do stosowania narzędzi w pracy z klientem indywidualnym oraz z grupą.

Points of You™ - to unikalna metodologia rozwoju osobistego, łącząca nurty mindfullness, pracę z projekcją, prowokacyjne podejście, możliwości poszerzania punktów widzenia w sposób niespodziewany, lecz precyzyjny, neurobiologię, nurty terapeutyczne, rozmaite nurty filozoficzne.
The Coaching Game oraz Punctum - nie są "gadżetami" coacha, tylko bardzo precyzyjnie opracowanymi uniwersalnymi warsztatami w pudełku, które pozwalają uruchomić bardzo głęboki proces transformacji u uczestników procesów.

Nasz program Train The Trainer jest atrakcyjny, interaktywny i inspirujący.
Poczuj moc gier coachingowych The Coaching Game oraz Puntum, zdobądź bogatą wiedzę na temat pracy z klientem poprzez fotografię, metaforę, mocne pytania, inspirujące cytaty.
Dowiedz się, jak skutecznie zastosować treść z kursu do pracy grupowej i sesji indywidualnych, które zadziwi Ciebie i Twoich klientów.

"Train The Trainer" przeznaczony jest zarówno dla osób, które już korzystają z narzędzi, jak i dla tych, które ich jeszcze nie znają. Zostaniesz poprowadzony krok po kroku w poznaniu narzędzi, jak i w odkryciu dodatkowych możliwości ich wykorzystania.
Zapraszamy zarówno profesjonalistów ( trenerów, coachów, psychoterapeutów), pracowników organizacji ( HR-owców, osoby zarządzających zespołami, organizatorów eventów ) oraz osoby prywatnie zainteresowane rozwojem osobistym..

Przez wiele lat Points of You ™ opracowało szereg szkoleń opartych na doświadczaniu, których celem jest nauczenie różnorodnych zastosowań The Coaching Game oraz Punctum dla celów osobistych i zawodowych, a także korzystanie z unikalnego doświadczenia służącego inspiracji i rozwojowi.
To szkolenie nie jest wykładem, to proces doświadczania obejmujący siedzenie na poduszkach ( lub w wygodnych fotelach czy krzesłach:-), słuchanie muzyki i doświadczanie różnych procesów, podczas których spotkasz się w bliski, autentyczny sposób z innymi uczestnikami ale przede wszystkim z samym sobą.

Czego się dowiesz:

Dołącz do tego jednodniowego szkolenia, aby poznać nowe możliwości korzystania z gier The Coaching Game oraz Punctum w celu wykorzystania ich w sesjach grupowych oraz indywidualnych.

• Ucz się i ucz innych przez doświadczanie
Poznaj metodę, zasady fototerapii i rozwijaj się jako moderator w pracy indywidualnej oraz grupowej ( narzędzia można wykorzystywać w sesjach 1:1 oraz w grupach od 5-500 uczestników i więcej.

• Doświadcz różnorodnych możliwości zastosowania.
Dowiedz się jak wiele nieskończonych możliwości da Tobie włączanie tych innowacyjnych narzędzi do Twoich ulubionych form pracy

• Zestaw startowy.
Jako uczestnik kursu będziesz mógł nabyć gry w specjalnych, promocyjnych cenach.

• Instrukcje krok po kroku.
Dostaniesz gotowe do użycia szablony różnych procesów coachingowych, które będziesz mógł wykorzystać do pracy z klientami, z Twoim zespołem w pracy, nawet z przyjaciółmi i z bliskimi.

• Kontynuacja
Po treningu dołączysz go grupy innych osób korzystających już z narzędzi, gdzie będziesz się mógł dzielić z nimi swoimi doświadczeniami oraz konsultować swoją pracę.

• Akredytacja ICF
Za uczestnictwo w tym programie otrzymujesz 6 CCEU w International Coach Federation ( ICF )


The Coaching Game

Niezbędne narzędzie w profesjonalnej skrzynce narzędziowej każdego trenera i coacha. Skuteczne w pracy indywidualnej i z grupami.
Może być łatwo dostosowana do każdej grupy odbiorców, tematu i metody pracy.
65 kart ze zdjęciami, 165 stron książki, 4 procesy coachignowe wydrukowane na tkaninie i notatnik procesu.Punctum

Użyj kolorowych i oszałamiających zdjęć, tematów z życia i potężnych pytań, aby stworzyć zabawną atmosferę nauki i rozwoju.
Twórz nowe perspektywy i buduj mosty między różnymi opiniami.
33 karty ze zdjęciami, 33 karty zawierające słowa, 33 karty pytań, szablon procesu i podręcznik użytkownika.

Kto może skorzystać z tego szkolenia?

Każdego dnia tysiące specjalistów z całego świata korzysta z narzędzi Points Of YOU ™ , które stają się niezbędnymi narzędziami w profesjonalnej skrzynce trenera i coacha.

Organizacje
Zwiększenie aktywności korporacyjnej i zapoznanie się z pracownikami pozwala zidentyfikować przyzwyczajenia i spojrzeć na dylematy w miejscu pracy z nowej perspektywy. Dowiedz się, jak korzystać z narzędzi do budowania zespołu i rozwoju pracowników.

Profesjonaliści
Narzędzia Points of You ™ są odpowiednie zarówno do pracy indywidualnej, jak i z grupą. To niezbędne narzędzia każdego trenera, trenera biznesu, doradcy, terapeuty, nauczyciela, pedagoga, lidera zespołu. Odkryj nowe obszary zmian i wzrostu!

Osoby indywidualne
Przyjemne, prowokujące do myślenia narzędzia, które pozwalają nam zatrzymać się, odetchnąć, pobudzić kreatywność, refleksję i spojrzeć na życie z innej perspektywy. Możesz grać solo, z partnerem życiowym, z rodziną i/lub przyjaciółmi.

Kiedy?
najbliższy termin jesień 2018

Trener
Aleksandra Stanek – jest psychologiem, dyplomowanym trenerem biznesu i rozwoju osobistego z wieloletnim doświadczeniem, facylitatorem, certyfikowanym coachem ICF, wykładowcą akademickim oraz psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. Posiada licencję Master NLP oraz jest certyfikowanym trenerem i praktykiem metody Points Of You™.
Pracuje z grupami w zakresie treningów i szkoleń dotyczących rozwoju kompetencji osobistych, społecznych i przywódczych w życiu prywatnym oraz biznesie.
Specjalizuje się w tematyce komunikacji, przywództwa, emocji, stresu, work-life balance oraz psychologicznych kosztów pracy - m.in, wypalenie zawodowe).
Wykłada na studiach podyplomowych na kierunkach Manager HR, Mediacje i Negocjacje oraz Akademia Trenera.
Jest licencjonowany diagnostą Master Person Analysis (MPA), kompleksowego narzędzia wspomagającego systemy zarządzania m.in. w obszarze rekrutacji, planowania ścieżek rozwoju oraz analizy i budowania zespołu.
Prowadzi psychoterapię oraz indywidualne doradztwo i coaching.
Stworzyła autorski programu coachingowy dla kobiet TRZYMAJ BALANS, którego celem jest wspieranie aktywnych kobiet w osiąganiu równowagi życiowej.
Pisze artykuły dotyczące tematyki rozwoju osobistego. Jest współautorką podręcznika do psychologii dla szkół policealnych. Pasjonuje się i propaguje psychologię pozytywną.
Założyła Pracownię Psychoedukacji i Rozwoju Osobistego MOC Poznania.
Jest również dyrektorem i organizatorem lokalnym największego i najstarszego Festiwalu Rozwoju Osobistego dla kobiet PROGRESSteron.
Tworzy kursy szkoleniowe z wykorzystaniem programu The Coaching Game, innowacyjnego, zabawnego narzędzia, które pomaga osobom prywatnym oraz organizacjom poszerzyć swoją perspektywę, po to by uzyskać jasność w dalszym działaniu.


Opłata:

1000 zł ( cena zawiera opłatę za szkolenie oraz narzędzie coachingowe The Coaching Game )

lub

400 zł ( cena zawiera opłatę za szkolenie bez narzędzi )

*jako uczestnik kursu będziesz mógł nabyć pozostałe gry w specjalnych, promocyjnych cenach.

Jeśli masz pytania napisz: szkolenia@aleksandrastanek.pl

Zapisy i rezerwacja miejsc:

biuro@mocpoznania.pl


Zapraszamy!


Jeśli masz pytania napisz: szkolenia@aleksandrastanek.pl

Zapisy i rezerwacja miejsc:

https://docs.google.com/forms/d/19JOKRpTX99x9SubI_ZKfsCdr6vVJglln0cm2hFrpjo8/edit?ts=590c7856


*dla uczestników szkolenia narzędzia będą do nabycia w specjalnych promocyjnych cenach

Zapraszamy:)Zapraszamy Państwa na szkolenie z DIALOGU MOTYWUJĄCEGO.

DIALOG MOTYWUJĄCY to metoda skutecznego motywowania dla nauczycieli, wychowawców, pedagogów, terapeutów uzależnień, psychoterapeutów oraz coachów.


Proponujemy Państwu poznanie metody pracy nad wewnętrzną motywacją. Jest to podstawowy czynnik warunkujący poziom zdolności ludzi do dokonywania pożądanych zmian. Umiejętność konstruktywnego, skutecznego i nieinwazyjnego /nie rodzącego oporu/ oddziaływania w oświacie jest niezbędnym warunkiem efektywnej pracy z uczniami słabo zmotywowanymi, borykającymi się często z wieloma problemami.

W ramach szkolenia oferujemy poznanie podstaw teoretycznych oraz opanowanie praktycznych umiejętności stosowania Dialogu Motywującego /DM/. Stanowi on nowoczesne, szybkie
i skuteczne narzędzie rozpoznawania, wzbudzania i wzmacniania wewnętrznej motywacji do zmian.

Unikalność Dialogu Motywującego /DM/ polega przede wszystkim na jego udowodnionej naukowo skuteczności i działaniu w krótkim czasie. Metoda ta sprawdza się również w procesie terapii w połączeniu z innymi podejściami, np. z terapią poznawczo-behawioralną. Techniki Dialogu Motywującego mogą być z powodzeniem stosowane także przez osoby bez wykształcenia psychologicznego, pod warunkiem, iż zdobędą one niezbędną wiedzę i praktyczne umiejętności konieczne do ich prawidłowego stosowania.

Dialog Motywujący znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach związanych z pomaganiem ludziom: w opiece zdrowotnej, oświacie, pomocy społecznej, resocjalizacji, coachingu, terapii. Jest pomocnym narzędziem pracy z osobami wykluczonymi społecznie, uzależnionymi, bez pracy, chorymi, niepełnosprawnymi, będącymi w konflikcie z prawem. Jest podstawową metodą profesjonalnego kontaktu, interwencji i motywowania, wykorzystywaną w wielu programach społecznych – rządowych lub obywatelskich - w wielu krajach Europy i USA.

PROGRAM

w oparciu o najnowszą publikację Rollnick i Miller (2014) Dialog Motywujący. Jak pomóc ludziom w zmianie. Kraków, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

zgodnie ze standardami The Motivational Interviewing Network for Trainers MINT

Cele:

1. Podniesienie kompetencji, profesjonalizmu i skuteczności pedagogów, nauczycieli i wychowawców, coachów, psychoterapeutów.

2. Wzrost efektywności pracy z osobami słabo zmotywowanymi, w tym:

- umiejętności oceny poziomu motywacji klienta lub ucznia do zmiany i stosowania skutecznych interwencji motywujących, adekwatnych do określonej fazy procesu zmiany;
- umiejętności komunikacji, które będą jednocześnie interwencjami motywującymi go do zmian w zakresie rozwiązywania trudności osobistych, rodzinnych, społecznych;
- udoskonalenie jakości pomocy udzielanej klientom, uczniom poprzez wypracowanie w stosunku do nich postawy akceptującej i motywującej;
- reagowania na trudne sytuacje w relacji z klientami, uczniami w sposób nieeskalujący konfliktów;
- radzenia sobie z własnym napięciem i stresem w pracy;

I ETAP

WPROWADZENIE DO DIALOGU MOTYWUJĄCEGO.
/16 godzin lekcyjnych/

Uczestnicy będą znali:

• filozofię dialogu motywującego
• badania naukowe dotyczące zmiany zachowania, skuteczności dm
• zastosowanie dialogu motywującego

Uczestnicy będą potrafili:

• unikać pułapek motywujących
• prowadzić rozmowę zgodnie z filozofią dm
• posługiwać się umiejętnościami komunikacyjnymi OARS
• udzielać rad i edukować zgodnie ze stylem dm
• angażować „trudnego” klienta, ucznia w rozmowę
• ocenić poziom gotowości do zmiany i zastosować odpowiednią interwencję motywują adekwatną do określonej fazy procesu zmiany

Uczestnicy będą świadomi:

• wpływu relacji, jaką budują z klientem, na jego motywację do zmiany
• wpływu sposobu prowadzenia rozmowy na proces zmiany klienta

Prowadząca:
 

Joanna Rutkowska - Witek - psycholog, zajmuje się Dialogiem Motywującym od 2008 roku, szkoliła się
i tłumaczyła warsztaty zagranicznych trenerów DM, ma certyfikat PTTM nr 13. Prowadzi szkolenia z Dialogu Motywującego od 2010 roku (rekomendacje m.in. Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii oraz Fundacji ETOH). Absolwentka m.in. Podyplomowych Studiów Trenerów biznesu, oświaty i administracji Uniwersytetu SWPS oraz Diagnozy psychologicznej w praktyce klinicznej Uniwersytetu SWPS, czteroletniego szkolenia w Terapii Poznawczo-Behawioralnej CTPB. Pracuje terapeutycznie stosując dialog motywujący i terapię poznawczo-behawioralną.
termin 9-10 czerwiec 
Koszt szkolenia: 450 zł

Zapisy oraz więcej informacji: biuro@mocpoznania.pl

Uczestnicy, którzy ukończą I etap mogą uczestniczyć w zajęciach II etapu.
II ETAP

DIALOG MOTYWUJĄCY. TRENING UMIEJĘTNOŚCI.
/16 godzin lekcyjnych/, cena 550 zł

Uczestnicy będą znali:

• cztery procesy w dialogu motywującym

Uczestnicy będą potrafili:

• ukierunkować rozmowę na określony cel
• identyfikować cele zmiany i wartości uczniów
• badać ambiwalencję wobec zmiany
• rozwijać rozbieżności
• wywoływać oraz reagować na język zmiany
• reagować na niezgodę i język podtrzymania
• wzbudzać nadzieję i budować poczucie skuteczności u uczniów

Uczestnicy będą świadomi:

• wpływu stosowania różnych strategii na motywację do zmiany


Zapraszamy serdecznie:)

FLIPOWANIE® to tworzenie magicznych flipchartów z wykorzystaniem technik sketchnotingu.
Praca z flipchartem to ważna kompetencja trenerska. A sam sketchnoting i rysowanie to pasja, zabawa, ale i umiejętność, której MOŻNA SIĘ NAUCZYĆ! Trochę techniki, ćwiczeń i sami zobaczycie, jak szybko Wasze flipy zaczną pomagać zapamiętywać, rozumieć ale i zachwycać uczestników!
Zapraszam nie tylko trenerów i coachów, ale również nauczycieli, edukatorów i każdego, kto wykorzystuje rysunek w swojej pracy lub po prostu chce sobie porysować!

To warsztat od podstaw, a szczególnie dla każdego, kto twierdzi, że nie umie rysować! Oj, to się przekonamy! :-) Zajęcia to 8 godzin warsztatu, podczas którego będę zarażać Was swoją pasją oraz, a może przede wszystkim, będę zachęcać Was do ćwiczenia, próbowania, rysowania i do dobrej zabawy! Chętnie podzielę się swoimi praktycznymi doświadczeniami, nie zabraknie też Tips & Tricks!

JAK BĘDZIEMY PRACOWAĆ?
1. Na początek słowo o tym, że naprawdę warto rysować, że myślenie wizualne działa i że są na to naukowe dowody, a potem:

2. Graphic Facilitation, Sketchnoting - co to jest i jak wygląda?

3. Będziemy ćwiczyć elementy sketchnotingu jak:
- literki,
- linie,
- ramki,
- dymki,
- rysunki,
- ludziki.
Dowiesz się też, jak tworzyć swój bank rysunków, kreatywne szablony do szybkiego użytku, pracować z metaforą podczas warsztatów.

4. Jak poćwiczymy te elementy, to będziemy je łączyć w większe całości, czyli trochę magii

5. Zajmiemy się planowaniem powierzchni, odpowiednim doborem kolorów… aż dojdziemy do sketchflipowania na dużym formacie - i tu magia będzie hulać

UWAGA, UWAGA!
W ramach ceny otrzymacie zestaw 3 rewelacyjnych markerów marki Neuland® oraz Praktyczny Poradnik.

TRZEBA ZABRAĆ:
- jeśli chcecie - mazaki czarne i kolorowe, czarny cienkopis;
- dobry humor;
- luźny strój.

Termin: jesień 2018 
Koszt: 560zł

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeszLCqHXdohwR_LgiBvpN09lY_T9EwOEAWZqE4RzsSjRECwg/viewform
Więcej informacji: biuro@mocpoznania.pl

TRENER
Gabriela BOROWCZYK
Trener biznesu, coach, sketchnoterka, baba z pasją a dwie z nich to budowanie Marki Osobistej i właśnie Flipowanie©.

Twórca grupy na Facebooku: FLIPOWANIE i inne rysowanie...
Pracuje zarówno z twardymi biznesami, jak i miękkimi obszarami duszy.