O nas

Pracownia Psychoedukacji i Rozwoju Osobistego powstała z połączenia pasji do nieustannego rozwoju i chęci poznania.

Naszą wartością nadrzędną jest człowiek, jako istota zdolna do kreacji i rozwijania własnego potencjału. To człowiek tworzy kolejne wartości, które nadają sens jego życiu.

Szanując Ciebie, szanujemy Twoje wartości. Wykorzystując naszą wiedzę, doświadczenie oraz pozytywną postawę życiową, jesteśmy w stanie dostarczyć doświadczeń oraz narzędzi, które pozwolą Tobie osiągać cele oraz dokonywać korzystnych zmian – jeżeli tylko zechcesz. To Ty tworzysz swój własny świat – jesteśmy po to, żeby Cię wspierać.

Razem skuteczniej.


Nasza misja


„Człowiek uczący się podbije świat. Człowiek nauczony przekona się jak doskonale został przygotowany do życia w świecie, którego już nie ma" - Eric Hoffer

Naszą misją jest inspirowanie ludzi do rozwoju oraz korzystania z własnego potencjału w różnych obszarach życia.

Swoją misję realizujemy poprzez propagowanie psychologii pozytywnej; bazując na praktycznej wiedzy psychologicznej chcemy wpłynąć na podniesienie jakości życia ludzi.

Zajmujemy się szeroko pojętym rozwojem osobistym oraz psychoedukacją, prowadząc warsztaty, seminaria, szkolenia oraz indywidualne doradztwo.


                                      Założycielka Pracowni                                         

Aleksandra Stanek

Psycholog, dyplomowany trener biznesu i rozwoju osobistego, certyfikowany coach ICF, wykładowca akademicki, psychoterapeuta poznawczo-beahwioralny.

Pracuje z grupami w zakresie treningów i szkoleń dotyczących rozwoju kompetencji osobistych, społecznych i przywódczych w życiu prywatnym oraz biznesie. Specjalizuje się w tematyce komunikacji, emocji, stresu, work-life balance oraz psychologicznych kosztów pracy ( m.in, wypalenie zawodowe).
Wykładowca na studiach podyplomowych na kierunkach Manager HR, Mediacje i Negocjacje oraz Akademia Trenera.
Licencjonowany diagnosta Master Person Analysis (MPA), kompleksowego narzędzia wspomagającego systemy zarządzania m.in. w obszarze rekrutacji, planowania ścieżek rozwoju oraz analizy i budowania zespołu.
Prowadzi psychoterapię oraz indywidualne doradztwo i coaching.
Autorka programu coachingowego dla kobiet TRZYMAJ BALANS, którego celem jest wspieranie aktywnych kobiet w osiąganiu równowagi życiowej.  
Od od 2006 roku związana z Festiwalem Rozwoju Osobistego dla kobiet PROGRESSteron. Obecnie dyrektor edycji poznańskiej i wrocławskiej.     
Autorka artykułów dotyczących rozwoju osobistego w kontekście pracy zawodowej. Współautorka podręcznika do psychologii dla szkół policealnych.  

Pasjonatka i propagatorka psychologii pozytywnej. 

                                             Współpracujemy                                            


Martyna Majorowicz

Psycholog, psychodietetyk, trener, terapeuta w trakcie procesu certyfikacji.

Ukończyła Psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Psychodietetykę na Uniwersytecie SWPS. Swoje umiejętności rozwijała w Szkole Racjonalnej Terapii Zachowania oraz na licznych szkoleniach z zakresu prowadzenia rozmów pomocowych, dialogu motywującego, coachingu. Aktualnie w trakcie 4-letniej Szkoły Psychoterapii Gestalt w Poznaniu.

Lubi działać na rzecz innych. W ostatnich latach koordynowała projekty aktywizacji osób z niepełnosprawnością oraz projekt doradztwa zawodowego kierowany do wychowanków domów dziecka. W ramach projektu „Uczeń z Pasją” pracowała z nauczycielami, dzieląc się swoja wiedzą dotyczącą wpływu diety, snu, aktywności fizycznej i stresu na proces uczenia się.

Pracuje z osobami, które chcą dokonać zmiany. Odzyskać równowagę, lepiej radzić sobie z emocjami i stresem, budować satysfakcjonujące relacje, kształtować zdrowe nawyki, wzmacniać motywację. Prowadzi konsultacje indywidualne oraz warsztaty grupowe.

Spotkanie z psychodietetykiem może być dla Ciebie pomocne jeżeli:

potrzebujesz konsultacji dotyczącej Twojego sposobu odżywiania,

szukasz motywacji do podjęcia bardziej aktywnego trybu życia,

potrzebujesz wsparcia w wypracowaniu zdrowych nawyków,

pragniesz odzyskać równowagę w swoim życiu,

chcesz nauczyć się lepiej radzić sobie ze stresem,

szukasz sposobów na zapanowanie nad emocjami,

chcesz uwolnić się od błędnego koła diet.

W zależności od Twoich potrzeb, współpraca z psychodietetykiem może mieć postać jednorazowej konsultacji, lub trwać kilka tygodni lub miesięcy.tel. 504 917 122

Anna Olszewska

Jestem nauczycielem języka angielskiego. Ukończyłam Wydział Anglistyki na UAM w Poznaniu, gdzie przez dwa lata kontynuowałam studia doktoranckie z zakresu postkolonializmu. 
Pracuję z pasją, jestem otwarta, ciekawa świata i ludzi, co powoduje, że każde spotkanie i mnie wiele uczy. Miałam szczęście pracować również poza krajem – w Hiszpanii i Indiach – dzięki czemu udało mi się wzbogacić warsztat i metody pracy, oraz zwiększyć różnorodność używanych materiałów, a przede poszerzyć krąg przyjaciół i uczniów. Nauka języka to przygoda dla wszystkich, którzy w tym procesie uczestniczą. Uważam, że rola nauczyciela to bycie przewodnikiem i asystentem, który dobrze zna swoich uczniów i stwarza im stymulujące warunki do nauki.
Dodatkowo jestem zaangażowana w międzynarodową działalność społeczną Good Will Society. Interesuję się filozofią buddyjską i indyjską. Ćwiczę jogę od 6 lat, od ubiegłego roku prowadzę warsztaty jogi i medytacji na warsztatach oczyszczających organizm. 
Kocham jeść i gotować zdrowe roślinne jedzenie dla moich przyjaciół i rodziny. Na co dzień staram się podążać filozofią minimalizmu i szacunku dla Natury.

Teaching and travelling

https://www.facebook.com/teachingandtravelling

 

Beata Kosiacka

Trenerka, coach, mediatorka, założycielka Babskiej Dżungli. Inspiratorka zmian na lepsze i organizatorka wielu akcji zachęcających do proaktywności i samorozwoju. Specjalizuje się w komunikacji w relacjach i nawiązywaniu kontaktu w sytuacjach konfliktowych w oparciu o metodę Porozumienia bez Przemocy (NVC), pomaga ogarnąć chaos i uzyskać więcej jasności. 


 

Monika Marchel

Pedagog, psycholog, terapeuta. Zafascynowana pracą z duchem i ciałem - w szerokim tego słowa znaczeniu. Przez 15 lat zajmowała się tańcem orientalnym, zwłaszcza jego aspektem zdrowotnym. Jest jedną z prekursorek tańca orientalnego w Polsce - spod jej skrzydeł wyszło wiele wspaniałych tancerek. Z zakresu ajurwedy i medycyny chińskiej szkoli się nadal w Niemczech i Szwajcarii. Pokorna wobec wiedzy i zachłanna na naukę - jak mówią przyjaciele, nie ustaje w doskonaleniu się i chętnie dzieli się z innymi: pasją tańca, radością życia, dobrodziejstwem medycyny naturalnej - stara się zarażać wciąż nowe osoby. Współpracuje z niemieckim stowarzyszeniem medycyny chińskiej prof. Gretena. W życiu i pracy zawodowej stara się łączyć elementy filozofii ajurwedyjskiej (starohinduska medycyna), medycyny chińskiej (qi gong i akupunktura) oraz terapii czaszkowo-krzyżowej. Terapiami naturalnymi i pracą z ciałem zajmuje się z powodzeniem od 16 lat. Na co dzień prowadzi gabinet EKOVEDA w Bydgoszczy.
Karolina Jenczylik

Psycholog działający w obszarze psychologii sportu i pracy z ciałem zarówno z osobami dorosłymi, młodzieżą jak i dziećmi. Pedagog i doradca kariery specjalizujący się w procesach grupowych i zjawisku flow. Certyfikowany trener treningu autogennego Schultza pierwszego i drugiego stopnia, instruktorka Jogi (Rejestr Profesjonalnych Kadr Sportowych - RPKS) akredytowana przez Polską Federację Sportu. Prowadząca warsztaty dla przedszkoli, szkół i klubów sportowych z całej Polski. Autorka artykułów poświęconych aktywności sportowej dzieci. Prowadząca szkolenia/warsztaty i spotkania interaktywne o tematyce rozwoju osobistego, treningu mentalnego, pracy z ciałem i wielu innych łączących psychologie ze światem sportu i rozwojem osobistym. Prywatnie miłośnik dobrej książki, dobrej kuchni i amatorka wypraw górskich.

 
 
 
 
Karolina Lasek 

Jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. Ukończyłam psychologię ze specjalnością kliniczną na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie jestem w trakcie czteroletniego szkolenia się w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie w celu zdobycia certyfikatu psychoterapeuty.

Doświadczenie kliniczne zdobyłam pracując od czterech lat w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych "Dziekanka" w Gnieźnie. Zajmuję się tam głównie diagnostyką i pomocą pacjentom z różnymi rodzajami zaburzeń. Pracuję również w poradniach zdrowia psychicznego z osobami dorosłymi, poddaję się regularnej superwizji.
 

Dotychczas zajmowałam się diagnozą i terapią osób dorosłych z takimi rozpoznaniami jak: depresja, choroba afektywna-dwubiegunowa, inne zaburzenia nastroju, organiczne zaburzenia nastroju, zaburzenia osobowości, schizofrenia, zaburzenia urojeniowe, otępienie, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, upośledzenie umysłowe.
 
Zajmuję się na co dzień przeprowadzaniem badań psychologicznych w celu: diagnozy intelektu, struktury osobowości, deficytów uwagi i pamięci, organicznego uszkodzenia Ośrodkowego Układu Nerwowego, zaburzeń myślenia.


Referencje

Poniżej przykładowe referencje:

trener Aleksandra Stanek

Oceny z ankiet ewaluacyjnych, skala ocen to 1-6, gdzie 6 jest oceną najwyższą


Zainspiruj się do dobrych zmian – zostań swoim własnym coachem

średnia: 6,0 (oceny: 6 6 6 6 6 6)

  • Trenerka była przygotowana, miała ciekawe materiały, które poprowadziły nas do odkrywczej dyskusji.
  • Najlepiej wydane pieniadze w moim życiu!
  • Świetne zajęcia, doskonale prowadzone, każda chwila wykorzystana – super super super.
Rozwojowy Festiwal dla Kobiet PROGRESSteron - Poznań - http://www.dojrzewalnia.pl/Powiedz życiu TAK – jak kształtować pozytywną postawę życiową

średnia: 5,0 (oceny: 5 5 6 4 5 5)

  • Zajęcia super - świetnie przygotowana prowadząca- zajęcia zainspirowały mnie do poszukiwania poruszanych zagadnień i do dobrych zmian.
  • Udane warsztaty, dużo wiedzy praktycznej, kompetentna prowadząca. Metody i techniki, które poznałam na warsztacie pozwoliły mi bardziej poznać siebie, stać się osobą w pełni świadomą swoich pragnień i marzeń.
  • Szkolenie przeprowadzone bardzo profesjonalnie, z dużą uważnością na uczestników. Trener stosował wiele technik i zapoznał uczestników z wieloma podejściami do tematu zmian (kaizen, NLP, coaching, inne). Bardzo mi się podobało i cele, które sobie wytyczyłam podczas zajęć już zaczęłam realizować.Stres jest zły gdy panuje nad tobą – jest dobry, gdy ty

panujesz nad nim. O sztuce radzenia sobie z codziennymi napięciami


średnia: 5,3 (oceny:6 6 5 4)


  • Wspaniały kontakt z trenerką i z grupą. Prawdziwie się odstresowałam. Merytorycznie genialnie przygotowane z każdej strony. Trenerka dbała o to, byśmy już na zajęciach "wdrukowywali" sobie dobre nawyki. Cud, miód i orzeszki :)
  • Zajęcia ciekawe, dobrze prowadzone

Pracownia Psychoterapii i Rozwoju Osobistego po deszczu - http://www.podeszczu.com.pl/